Euro-Tec
Malç Seri

EURO-MAT BFM EC

EURO-MAT B.F.M-EC (Bonded Fiber Matrix – Bağlı Lif Matrisi) tasarlanmış lifli matris ürün yelpazesinin giriş seviye ürünüdür. Performans olarak SMM(Stabilize Malç Matrisleri) ‘ler arasında üstün seviyededir.

EURO-MAT B.F.M-EC kullanıma hazır, %100 biyo çözünebilir “Premium” bitki lifleri ve selüloz liflerden oluşan (NFU kodu: 44-4551), içeriğinde stabilizatör, çimlenme aktivatörü ve büyüme hızlandırıcı bulunan bir karışımdır.

Bu ürün geri dönüştürülmüş elyaf içeriği sayesinde mevcut kaynakların yeniden kullanılmasında aktif rol alarak geri dönüşüm konusunda işbirliği yapar ve bu şekilde Çevre Korumaya yönelik fark yaratır.

Hydromulching’de kullanılan Bağlı Lif Matrisi (EURO-MAT B.F.M – EC) 3 seviyede aktiftir:

Orta vadede (> 6 ay <24 ay) “Geçici” Erozyon Önleyici Koruma sağlar:

Bu ürün gerçek bir “bariyer” görevi görerek yağmur damlalarının etki enerjisini (“sıçrama” etkisi) emerken, aynı zamanda yoğun fırtınalı yağmurların suyunu hapseder.

Performans seviyesi, “rulo matrisler” (Curlex, Needlefelt,…) veya bitkisel liflerden yapılmış jeotekstillerle kıyaslanabilir.

Çimlenmeyi Hızlandırır:

Su tutma kapasitesi, tohumların ve fidelerin kontrollü bir ortamda gelişmesine izin verir. Sıcaklık artış grafikleri düzleştiğinden ve buharlaşma / terlemeyi sınırladığından sıcaklık ve su stresini ilgilendirir.

Uygulama Performansını Arttırır:

Hydroseeder aracılığıyla hidrolik olarak uygulanan bu ürün, herhangi bir özel şantiye hazırlığına veya sabitleme sistemine ihtiyaç duymaz.

EnglishTurkey